טיפים לקראת רכישת פסנתר ראשון

בשעה טובה, החלטתם לקנות פסנתר. אז קודם כל, איזה כיף! אין ספק שפסנתר הוא כלי נגינה בעל ערך מבחינה מוזיקלית, אך מעבר לכך הוא כלי שתורם לנראות של הסביבה בה הוא נמצא. אלא שחשוב להדגיש שנכנסתם לשדה משחק רחב במיוחד, עם לא מעט אפשרויות ומונחים שעליכם להכיר בדרך להתנהלות האידיאלית בתוכו.

סוגי פסנתרים

האבחנה המרכזית שנעשית, כבר למעלה ממאה שנה, היא בין פסנתר כנף לבין פסנתר עומד. פסנתר כנף, ברמת ההגדרה, הוא פסנתר אשר המנגנון המכני שלו נמצא באופן מאוזן ביחס לקרקע. מבלי להיכנס יתר על המידה לתוככי הפסנתר, אפשר לטעון שפסנתר מהסוג הזה מאפשר נגינה מהירה יותר, עם צלילים חזקים יותר. לכן, הוא נחשב לבחירה הראשונה של מרבית האנשים, חובבים ומקצועיים כאחד.

לעומת זאת, בפסנתר עומד, כפי שניתן להסיק בוודאי משמו, המנגנון יימצא במאונך לקרקע. פסנתר שכזה מגיע בארבעה גדלים עיקריים, אך הוא לרוב קטן יותר מפסנתר הכנף. איכות הצלילים ומגוון אפשרויות ההפקה שלהם, בהמשך לכך, מצומצם יותר.

ואגב, במרוצת השנים התווספו למשוואה גם פסנתרים חשמליים, הכוללים מקלדת אלקטרונית, חיבור לחשמל, רמקולים, פדל ועוד. הם נחשבים לזולים ולניידים, אך מקצועיים פחות מהסוגים האחרים.

חדש, או ישן?

מחיר פסנתר כיום עשוי להגיע לאלפים רבים של שקלים. עובדה זו, יחד עם אורך החיים הארוך מאד של פסנתרים מקצועיים, הביאה לכך שרבים בוחרים, ובצדק גמור מבחינתם, ברכישה של פסנתר מיד שניה. פסנתר שכזה בהחלט יכול להפיק צלילים איכותיים, ולשמש בצורה טובה לא פחות מאשר פסנתר חדיש.

עם זאת, בעת רכישת פסנתר מהסוג הזה, יש לוודא שהוא אכן תקין ומכוון היטב. רכישה מחברות מקצועיות בתחום, העוסקות במלאכה של תיקון, חידוש והשבחת פסנתרים, מהווה שטר הביטחון העיקרי.

בני מילר פסנתרי איכות – נחשב לאחד מבתי העסק המקצועיים והותיקים ביותר בתחום בישראל. בני יישמח לייעץ לכם בכל הנוגע לעניין רכישת פסנתר חדש או יד שניה.

לקריאה נוספת בנושא פסנתרים יד 2

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לפרטים חייגו 054-5417772

או השאירו פרטים נחזור אליכם בהקדם
גלילה למעלה

לפרטים חייגו 054-5417772

או השאירו פרטים נחזור אליכם בהקדם