עשרה טיפים לרכישת פסנתר יד 2

אין ספק שפסנתר הוא כלי נגינה קסום אשר מומלץ שיימצא בכל בית ישראלי. אלא שעל רקע המחירים הגבוהים של פסנתרים חדשים, רבים מעוניינים להוזיל את ההוצאה הכלכלית באמצעות רכישת פסנתר יד שנייה. אבל גם במקרה כזה המשימה אינה בהכרח כל כך פשוטה. לכן יצרתי את הרשימה הזו, המספקת לכם עשרה דגשים שיש לקחת בחשבון כשמחליטים לקנות פסנתר יד שנייה.

  1. סקירת המראה החיצוני – חלק מרכזי בבחירת פסנתר יד 2 הוא בחינת מראהו החיצוני. למרות שזה לא תמיד מעיד על טיב הצלילים שהוא מפיק, אך מראה מיושן מדי עלול להעיד על היסטוריית השימוש שלו ועל בלאי עתידי.
  2. בחינת קלידי הפסנתר – חשוב מאוד לבצע בדיקה מקיפה של הפסנתר. כדאי לעבור על כל אחד מהקלידים ולראות שהוא משמיע צליל נכון ואיכותי. שימו לב גם לפדאלים, ודאו שהם אינם חורקים.
  3. גיל הפסנתר – פסנתר יכול להחזיק מעמד שנים רבות. עם זאת, כדי שתדעו את כדאיות הרכישה וכן אם המחיר סביר, חשוב לבדוק בן כמה הפסנתר בדיוק. מספר סידורי מטעם היצרן, המוטבע על גבי הפסנתר, מספק את המידע הזה.
  4. ארץ הייצור – פסנתרים תוצרת מדינות דוגמת גרמניה, יפן וצ’כיה ידועים באיכותם הגבוהה. עם זאת, מחירם נוטה להיות גבוה יותר.
  5. התחשבות במיקום הפסנתר – חשוב לקחת בחשבון שהצליל שמפיק הפסנתר מושפע גם ממיקומו. יש לראות היכן הוא ממוקם ולקחת בחשבון את השפעתו על הצליל, וכמו כן, להעריך היכן ימוקם הפסנתר בביתו החדש.
  6. אחריות – פסנתר יד שנייה מחנות יגיע פעמים רבות עם אחריות, שעשויה להימשך עד ל-15 שנה. במידה ורוכשים פסנתר, חשוב לבדוק האם הוא נמצא עדיין תחת תקופת האחריות.
  7. העדיפו חברה מתמחה – מומלץ לרכוש פסנתר יד שניה מחברות המתמחות בכך. זאת מכיוון שהן ידאגו לרוב לטיפול בפסנתר ולהשבחה שלו.
  8. סיוע של בעל מקצוע – לא מבינים בפסנתרים? תוכלו להיעזר בשירותיו של יועץ פסנתרים, או לחילופין מורה לנגינה, שיעריך יחד אתכם את מצב הפסנתר וימליץ לכם על הבחירה האידיאלית. במידה ותרצו, אשמח לייעץ לכם (ללא התחייבות כמובן:) )
  9. הטיפולים הקודמים בפסנתר – סביר להניח שפסנתר יד שניה עבר מספר טיפולים במרוצת השנים. חשוב לשאול מי הגורם שביצע אותם, כאשר ייתכן שגורם שאינו מקצועי גרם דווקא לנזק.
  10. הובלה – פסנתר, מפאת כובדו, צריך להיות מובל באמצעות חברה מקצועית הפועלת בתחום. יש לראות את גודלו ומשקלו, שלעיתים יצריכו שימוש במנוף.

בין אם מדובר בפסנתר עומד או בפסנתר כנף, פסנתר יד 2 עשוי להיות קנייה חכמה בהרבה מפסנתר חדש, אך לפני שמקבלים החלטה, חשוב לזכור את כל הטיפים הללו.  אולי מדובר במשימה מורכבת, אך הפעולות הללו ישתלמו לטווח הארוך.

לצפייה בקטלוג פסנתרים למכירה

לקריאה נוספת בנושא פסנתר יד שניה

[dt_button size=”medium” style=”default” animation=”none” color_mode=”default” icon=”” icon_align=”left” color=”” link=”https://www.millerpianos.co.il/product-category/%d7%9b%d7%9c-%d7%94%d7%a4%d7%a1%d7%a0%d7%aa%d7%a8%d7%99%d7%9d/%d7%a4%d7%a1%d7%a0%d7%aa%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%99%d7%93-%d7%a9%d7%a0%d7%99%d7%94/” target_blank=”true”]לצפייה בקטלוג פסנתרי יד 2 למכירה[/dt_button]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לפרטים חייגו 054-5417772

או השאירו פרטים נחזור אליכם בהקדם
גלילה למעלה

לפרטים חייגו 054-5417772

או השאירו פרטים נחזור אליכם בהקדם