הפסנתר הוא כלי מיוחד במינו שהניגון עליו מביא שלווה לכל מי ששומע את צליליו. אך מעבר לקסם שלו, הפסנתר הוא כלי נגינה עדין, וכמו כלי נגינה רבים, גם הוא מצריך טיפול ותחזוקה שוטפים. אם יש לכם פסנתר בבית ואתם רוצים לשמר אותו היטב, יש כמה דברים שחשוב שתדעו. אם חשבתם לקנות פסנתר בזמן הקרוב, הנה כמה טיפים של בני מילר שיעזרו לכם לתחזק את הפסנתר שלכם כראוי.

מניעת נזקים לפסנתר

 1. הציבו את הפסנתר במקום מתאים. לאור החומרים מהם עשוי הפסנתר, הוא פגיע מפני רמות גבוהות של לחות ומפני שינויים קיצוניים בטמפרטורה. כדאי להימנע ממיקום הפסנתר ליד מזגן, תנור חימום, אח וכל מקור חימום או קירור אחר. בנוסף, מומלץ להרחיק את הפסנתר מחלונות (כדי למנוע פגיעת אור שמש או גשם) ודלתות, ולא למקמו ליד קיר חיצוני. היכן כן כדאי למקם את הפסנתר? יש למקם אותו ליד לקיר פנימי ובאזור שבו הטמפרטורה אחידה ורמת הלחות נמוכה.
 2. כאשר הפסנתר אינו בשימוש מומלץ לכסות אותו. כיסוי הפסנתר ימנע צבירת אבק בין ועל גבי הקלידים ויפחית את החשיפה של הקלידים לנזקים פוטנציאליים. אם הפסנתר הגיע עם כיסוי, השתמשו בו. אם הוא הגיע ללא כיסוי, מומלץ לקנות כיסוי מיוחד לקלידים או לפסנתר כולו. הכיסוי לא יעלה הרבה והתרומה שלו בהחלט שווה את העלות.
 3. הרחיקו את הפסנתר מנוזלים ומזון. נוזלים הנשפכים אל תוך הפסנתר יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך במנגנון הפנימי של הפסנתר. אוכל עשוי להביא תולעי עץ וטפילים שיאכלו את העץ בפסנתר.
 4. נגנו על הפסנתר – ניגון קבוע עוזר לשמור על מצבם של חלקי פסנתר שזזים ומונע חלודה. בנוסף, ניגון על הפסנתר יאפשר לכם לזהות בעיות קיימות לפני שיחמירו. השתדלו לנגן על הפסנתר לפחות פעם אחת בשבוע.
 5. אל תניחו חפצים על הפסנתר – ספרים ועציצים אולי נראים נחמד על גבי הפסנתר, אך חפצים
 6. כבדים עשויים לפגוע באיכות הצליל, בכיוון של הפסנתר ובתיבת התהודה.

לקריאה נוספת על פסנתר יד 2[/vc_column_text][vc_column_text]

טיפול בפסנתר

 1. נקו את הקלידים באמצעות מגבת לחה ולאחר מכן יבשו אותם באופן מיידי. רצוי שלא לנקות אותם עם חומרי ניקוי, חומרים המכילים אלכוהול עלולים לגרום לסדקים בקלידים.
 2. כדי לשמור על הגימור של הפסנתר, נגבו את הפסנתר עם מגבת יבשה. חשוב מאוד לא להשתמש במגבת לחה, כיוון שזו יכולה לפגוע בגימור. בנוסף, הרטבת הפסנתר תפגע בעץ ועשויה להביא לבעיות של רטיבות וריקבון.
 3. השאירו את הניקוי הפנימי והטיפול במכאניקה הפנימית לידי מכוון פסנתרים מקצוען. לוח התהודה עדין מאוד וכל נגיעה בו עשויה להשאיר שריטות.
 4. היעזרו במכוון פסנתרים – עם הזמן הפסנתר מאבד את הכיוון שלו ומתח המיתרים משתנה. לכן, חשוב לכוון את הפסנתר לפחות פעם בשנה וכמובן להשאיר את הכיוון למקצוען. כיוון פסנתר אחת
 5. לשנה יימנע בעיות בטווח הארוך. יש לכם שאלות לגבי כיוון פסנתרים? אולי תמצאו את התשובה כאן.

לצפייה בקטלוג הפסנתרים המלא 

לצפייה בקטלוג פסנתרים יד שניה

לפרטים חייגו 054-5417772

או השאירו פרטים נחזור אליכם בהקדם
גלילה למעלה

לפרטים חייגו 054-5417772

או השאירו פרטים נחזור אליכם בהקדם