זו כבר לא הפתעה, וזה מוכח במחקרים, שללימודי ניגון על פסנתר (ולמעשה ניגון על כל כלי מוזיקלי) יש מגוון השפעות חיוביות עלינו, הן על גופינו והן על הנפש שלנו. בין אם אתם מעוניינים לתת לילדכם יתרון התפתחותי ובין אם אתם רוצים להגשים חלום ישן, לימודי הפסנתר יעשירו את חיי הלומד ויספקו עבורו כלי לביטוי עצמי.

אז למה בכלל ללמוד לנגן על פסנתר?

קודם כל, כלי מקלדת, בעיקר פסנתר או מקלדת חשמלית, נחשבים לכלים שקל יחסית ללמוד לנגן עליהם וכאלה שמאפשרים להגיע לתוצאות די מהירות בפרק זמן קצר יחסית. בכך מהווה הפסנתר יתרון על פני כלי נגינה אחרים, הן עבור ילדים והן עבור מבוגרים.

עבור ילדים, לימוד נגינה על פסנתר עוזר לשפר את יכולות ההבעה ואת היקף אוצר המילים, כמו גם משפר את רמת ה-IQ והקואורדינציה. בנוסף לכך, לימוד נגינה על פסנתר יכול להעלות לילד את הביטחון העצמי ולהעניק לו תחושה של הצלחה ומסוגלות עצמית.

צפו במגוון פסנתרים למכירה

 

היתרונות של לימוד פסנתר בגיל צעיר

כאמור, לימודי פסנתר תורמים גם לגוף של הלומד וגם לנפש שלו. מחקרים מראים שיש קשר בין לימוד נגינה על פסנתר לבין שיפורים והתפתחויות של מגוון יכולות, כגון יכולת ההבעה, זיכרון, ריכוז, חלוקת קשב, יצירתיות ועוד. בנוסף לכך, לימודי נגינה על פסנתר עוזרים לפתח כישורים מוטוריים על ידי פיתוח וחיזוק קשרים מוחיים, אשר בתמורה משפרים את הקואורדינציה וכן יכולות מוטוריות.

לימוד נגינה על פסנתר עוזר גם בהעלאת הביטחון העצמי. הלמידה כרוכה לעיתים בקשיים ודורשת התמדה והשקעה, אך התוצאות הללו משתלמות כאשר הילד מוצא את עצמו מסוגל לנגן קטעים שלמים וזוכה לבמה להצגת כישוריו. מחקרים אכן מראים שילדים שלמדו לנגן על כלי נגינה מרגישים יותר מסוגלות עצמית, הם מציבים לעצמם יותר מטרות ויודעים להעריך את היתרונות שיש בהתמדה. בהמשך, מסוגלות עצמית גבוהה וביטחון עצמי עוזרים לילד להתמודד עם אתגרים עתידיים בצורה חיובית יותר.

צפו במגוון פסנתרים במבצע

 

לימוד פסנתר גם בגיל 50 ו-60

בכל גיל אפשר ללמוד לנגן על פסנתר. ככל שמתחילים ללמוד לנגן בגיל צעיר יותר, כך ניתן לפתח יותר את הכישורים והמיומנויות, עם זה אי אפשר להתווכח. עם זאת, רבים מאמינים כי בכל גיל ניתן ללמוד לנגן על פסנתר, אך אז ניתן להתפתח רק עד רמה מסוימת.

מחקרים חדשים מראים כי לימוד נגינה בגיל מבוגר מעכב את הזיקנה, משפר את הבריאות, מוריד רמות חרדה, ומונע מחלות גוף ונפש. נמצא כי לימוד נגינה עוזר להקל על מחלות כמו אפילפסיה, דיכאון, וגם אלצהיימר, ועוזר בהתמודדות עם תחושת בדידות וחיזוק רגשות חיוביות. הפעולה של למידת ניגון בכלי נגינה משלבת כמה גירויים שפועלים ברמות שונות במוח ועל מערכות שונות. עם כל פעולה מופעלים מגוון שרירים, יש תיאום בין הידיים, ויש שליטה בגירויים רגשיים.

 

לימוד נגינה על פסנתר – אונליין ובחינם

טוב, עכשיו שהבהרתי למה טוב ללמוד לנגן על פסנתר, הגיע הזמן למשהו קצת יותר פרקטי. כמובן שדרך אחת להתחיל ללמוד לנגן על פסנתר היא למצוא מורה לפסנתר. אך אם בא לכם לקבל טעימה קטנה ואולי לנסות את ידכם בלמידה עצמית, אספתי עבורכם כמה מקורות לימוד נגינה על פסנתר באינטרנט, באופן עצמאי ובחינם.

מקורות ללימוד עצמי:

ספר לקריאה אונליין – “נגינה על פסנתר למתחילים א’

סרטונים ללמידה עצמית (באנגלית)- 40 שיעורים מוסרטים.

בכל שיעור לומדים אקורדים לשיר אחר – כאן.

עוד אתר נחמד באנגלית – OnlinePianist.com

לצפייה בקטלוג פסנתרים יד שניה

לקריאה נוספת בנושא פסנתרים יד 2

 

רוצים להתחיל לנגן ורוצים לרכוש פסנתר? בקולקציה שלי תמצאו מגוון פסנתרים יד שניה ופסנתרים חדשים.

צרו עימי קשר ב 054-5417772, ואשמח לייעץ לכם.

לפרטים חייגו 054-5417772

או השאירו פרטים נחזור אליכם בהקדם
גלילה למעלה

לפרטים חייגו 054-5417772

או השאירו פרטים נחזור אליכם בהקדם