פסנתר הוא מצד אחד פריט כבד משקל ומצד שני עדין ורגיש במיוחד. בנוסף, כדאי לזכור שפסנתר, חדש או יד שניה הוא כלי נגינה יקר, גם מבחינה כספית וגם מבחינת הערך הרגשי שלו, ולכן כל נזק, כולל קל שבקלים, עלול לגרום לעוגמת נפש משמעותית. בהתאם הובלת פסנתרים מחייבת מומחיות בעיקר ניסיון רב – אל תתפשרו על מובילים שמעולם לא העבירו פסנתר מנקודה אחת לשנייה, גם אם הם בתחום ההובלות מזה שנים רבות.

סוף מעשה במחשבה תחילה

פסנתר קל יחסית שוקל כ-100 ק”ג, ואילו פסנתרי כנף מסיביים יכולים להגיע גם למשקל של חצי טון. גם המידות האחרות של הפסנתרים מחייבות תכנון קפדני: הגובה של הכלי שהמציא בשנת 1699 ברתולומיאו כריסטופרי עבור משפחת מדיצ’י הוא לפחות מטר, והאורך שלו מגיע גם ל-200 ס”מ.

בהתאם מומלץ בחום לא לבחור מוביל שמבטיח ש”יהיה בסדר” בלי לקבל מכם את כל הפרטים הרלוונטיים להובלה של הפסנתר: מהו רוחב הדלתות בבית שממנו הוא יוצא, האם מדובר בבית פרטי או בבניין מגורים ואם זהו בניין בעל מספר קומות מאיזו קומה יש להוריד את הפסנתר, האם ישנה מעלית, מהם ממדי המעלית אם ישנה ומהו רוחב חדר המדרגות במידה ואין מעלית, האם ניתן להחנות את רכב ההובלות ממש בכניסה לבניין או שישנם אילוצים שונים, ועוד. כמובן שאת כל השאלות הנ”ל יש לשאול גם לגבי בכתובת שאליה מעבירים את הפסנתר.

רק קבלת כל הנתונים במלואם מאפשרת למובילים לתכנן את העברת הפסנתר באופן הבטוח ביותר, תוך מתן תשומת לב לכל גורם שעלול להזיק לכלי הרגיש.

איך להגן על הפסנתר מפני משקופים וקירות?

לאחר תכנון המסלול הבטוח ביותר עבור הפסנתר, חשוב מאוד שגם ההעברה עצמה תתבצע באופן זהיר וכשהכלי מוגן היטב. הובלת פסנתר בבטחה כרוכה בעטיפתו באופן הרמטי עם ניילונים קשיחים או עם שמיכות עבות, ועוד דגש חשוב הוא מספר המובילים. לכל הובלת פסנתר נדרשים לפחות 2 סבלים, ואם מתבצעת העברה בחדר מדרגות צר, יוצב סבל בכל פינה של הפסנתר על-מנת שהוא לא ייחבט בדרך.

איך לשמור על הפסנתרים במהלך הנסיעה?

גם הנסיעה מנקודת המוצא אל היעד עלולה להזיק לפסנתר אם לא שומרים עליו נכון. חשוב להדגיש שגם במהלך נסיעה קצרה בתוך אותה עיר, ואפילו באותה שכונה, יש פוטנציאל לפגיעה: במפרים, מהמורות בכביש, עצירת פתע הכרחית כדי למנוע תאונה – כל אלה הם סכנה מוחשית אם הפסנתר לא מאובטח היטב ברכב ההובלות. בנוסף, מובילים מנוסים יתכננו מראש מסלול ללא כבישים משובשים כדי להבטיח אפס קפיצות ותזוזות מיותרות.

איך לבצע הובלת פסנתר עם מנוף בבטחה?

כשאין ברירה אלא להשתמש במנוף – לרוב בגלל שמדובר על פסנתר גדול במיוחד – חשוב במיוחד להזמין אך ורק חברה בעלת ניסיון ספציפי בהעברת פסנתרים עם מנוף. זוהי עבודה שדורשת מומחיות ייחודית, כדי שלא ייגרם שום נזק לפסנתר (וגם לא לקירות, חלונות או חצר הבניין המשותף). יש להקפיד על עבודה איטית וזהירה תוך תשומת לב לכל פרט ופרט. כדאי לדעת שגם עם מנוף תוכלו למצוא הובלת פסנתר במחיר משתלם, אם כי כאמור הפרמטר החשוב ביותר בבחירה הוא האיכות.

 

לפרטים חייגו 054-5417772

או השאירו פרטים נחזור אליכם בהקדם
גלילה למעלה

לפרטים חייגו 054-5417772

או השאירו פרטים נחזור אליכם בהקדם